Složení a ingredience balzámů na rty Rosebud Perfume

Neděle, 4. listopadu 2012

 

Díky kvalitním ingrediencím vyrábí Rosebud balzámy (nejen) na rty oblíbené na celém světě. Balzámky jsou oblíbené pro svou nezaměnitelnou vůni a vynikající vlastnosti. Pojďte se s námi podívat na to, co v sobě skrývají :)


Hlavní složkou balzámů na rty od Rosebudu Perfume je vazelína (Petrolatum), která má v kosmetice široké uplatnění. Vazelína má velmi vysoký ochranný a hydratační účinek před nepříznivými vlivy počasí  a zároveň rty chrání před popraskáním a vysycháním. Příznivě působí nejen na rty, ale i na suchá místa v oblasti nehtů, či na suchou a popraskanou kůži. Vazelína je vhodná i pro odlíčení nebo jako podklad pod make-up.
Pro tyto potřeby je vhodný Smith`s Rosebud Salve.


Další významnou složkou balzámů na rty je patentovaná směs aromatických olejů Aromol. Její výroba je tajemstvím, které pečlivě střeží rodinná společnost Rosebud Perfume již přes sto let. Jsou to aromatické oleje, které dodávají balzámům neopakovatelnou vůni. O Aromolu si povíme více někdy jindy :)


Bambucké máslo (Shea butter) je původem z tropické Afriky. Bambucké máslo je přírodní surovina získávaná z plodů o velikosti švestek stromu nazývaného Karité.  Bambucké máslo je používáno v tradiční medicíně afrických kmenů. Vyrábí se dlouhým třením usušeného a opraženého jádra ořechu, které se tře tak dlouho dokud se z něj nezíská máslu podobný tuk. Do Evropy se tento strom dostal  v 17. století. Bambucké máslo má stále větší význam v kosmetickém průmyslu. Jeho předností je ochrana pokožky a rtů před nepříznivými vlivy počasí a životního prostředí. Rty i kůži hydratruje, regeneruje a zvyšuje jejich elasticitu, zpomaluje proces stárnutí, má hojivé a protizánetlivé účinky.
Je obsaženo v: Smith`s Brambleberry Rose Lip BalmSmith`s Mocha Rose with Vanilla Lip Balm.


Bavlníkový olej (Gossypium herbaceum seed oil) je rostlinný olej získávaný lisováním ze semen bavlníku bylinného. Olej má výborné regenerační účinky a poskytuje rtům ochrannou péči. Rty zjemní, hydratuje, vyživí a obnoví. Rty získají  svůdný šarm. 
Je obsažen v: Smith`s Rosebud Salve, Smith`s Minted Rose Lip Balm


Eukalyptový olej (Eucalyptus globulus leaf oil) je rostlinný olej, který se získává z listů rostliny eukalyptu,  pocházející z Austrálie.   Eukalyptový olej se velmi často využívá ve farmaceutice pro své léčivé, dezinfekční a antivirové účinky.  Rty osvěží a vyživí, chrání je přech vysoušením a popraskáním. Menthol and Eucalyptus Lip Balm lze také vmasírovat do okolí spánků, kde eukalyptový olej poskytne relaxaci. Je také vhodný k užití v okolí červeného nosu. Eukalyptový olej pomáhá a ulevuje od respiračních onemocnění. 
Je obsažen v: Smith`s Menthol and Eucalyptus Balm


Kafr  (Camphor) je přírodní látka získávaná ze stromu Kafrovníku lékařského.Je součástí tradiční čínské a indické medicíny. Má silné protizánětlivé účinky, velmi rychle se vstřebává a vyvolává mírně hřejivý pocit. Působí antisepticky, má dezinfekční účinky a pomáhá při rýmě a nachlazení. Poskytuje úlevu unaveným svalům, při zátěži a bolestech hlavy. Kafr je velmi známý svými prokrvujícími účinky. Rty se po jeho nanesení přirozeně zabarví.
Je obsažen v: Smith`s Menthol and Eucalyptus Balm.


Lanolin jinak zvaný vosk z ovčí vlny je přírozený produkt získávaný z ovčí vlny, který se v kosmetice a farmacii řadí k nejpoužívanějším složkám. Slouží jako ochranná bariéra (vytváří ochranný film) rtů a kůže a tím zlepšuje jejich kvalitu. Dokáže udržet velké množství vody a tím rty chrání před vysoušením a popraskáním. Lanolin díky svým vlastnostem rty změkčuje,vyhlazuje a hydratuje. Rty dokáže ochránit před nepříznivými klimatickými podmínkami. 
Je obsažen v: Smith`s Strawberry Lip Balm.


Mátový olej (Peppermint oil) je přírodní látka, která se získává z Máty peprné. Rty spolehlivě promastí a hydratuje. Působní antisepticky a balzámu propůjčí příjemnou svěží vůni. Přírodní mátový olej poskytne rtům příjemnou chladivnou svěžest při pocitech napětí. Mátový olej také pomáhá od pocitu ucpaného nosu a zlepšuje dýchací systém.
Je obsažen v: Smith`s Minted Rose Lip Balm


Včelí vosk (beeswax) je přírodní produkt patřící k nejstarším kosmetickým surovinám.  Včelí vosk je bohatý na vitamín A, má antioxidační a antiseptické účinky. Rty chrání, zjemňuje a hydratuje před nepříznivými vlivy počasí. Má regenerační a protizánětlivé účinky.
Je obsažen v: Brambleberry Rose Lip Balm, Smith`s Strawberry Lip Balm.


Vitamin E je antioxidant, zajišťující přirozenou ochranu před volnými radikály. Při nanesení na rty nebo kůži pomáhá chránit před stárnutím buněčných složek (kolagen, elastin). Vitamin E chrání rty před poškozením sluncem, vysycháním a stárnutím.
Je obsažen v: Smith`s Brambleberry Rose Lip BalmSmith`s Mocha Rose with Vanilla Lip Balm.